Aktuálne FOTO


História ŠK LABDA
Krátky popis vzniku
občianskeho združenia
---->
 

Spriatelené kluby
Športový klub ŠK LABDA
podporuje a zaujíma sa
---->
 

Kontakt
www.labda.sk
info@labda.sk
---->
 

ARCHÍV
Archív zápasov a výsledkov
---->
 

História klubu ŠK LABDA

Po rokoch amatérskeho športovania na rôznych ihriskách, v rôznych časoch proti stále iným súperom a za variabilné poplatky sa skupina mladých ľudí pôvodom z východného Slovenska žijúcich v Senci rozhodla založiť vlastný klub. Na začiatku športového klubu bolo naše nadšenie pre šport. Nadšenie a záľuba nielen pre jeden druh športu, ale rôzne druhy športov. Podľa ročného obdobia tak striedame futbal, tenis, squash a ľadový hokej. Základom nášho klubu je nadšenie pre šport a vzhľadom na väčšinové zastúpenie členov sme vybrali názov Labda, teda východniarsky ekvivalent lopty. Napriek tomu, že je lopta nielen v názve ale aj logu nášho klubu, podporujeme šport vo všeobecnosti, nielen vybrané druhy športov. 

Čo vlastne chceme?

Chceme sa stretávať, športovať, zabávať sa športom, rozširovať svoje vedomosti a zručnosti v jednotlivých športoch a hlavne odovzdať naše skúsenosti našim deťom. Chceme totiž, aby naše deti pochopili aj dôležitejšie hodnoty, akými sú obklopené v každodennom živote. Naše deti chceme naučiť odlišovať pozitívne hodnoty v živote akými sú cieľavedomosť, priateľstvo a zmysel pre fair play od povrchnosti materializmu a materiálnych výdobytkov modernej doby. Našim cieľom je   

 

- športovať,

- stretávať sa,

- tráviť spoločné chvíle s priateľmi, známymi a ich rodinami,

- organizovať športové akcie pre deti a dopelých

- viesť deti k športu

Založením vlastného športového klubu chceme napĺňať tieto ciele, keďže sme presvedčení, že v jednote je sila a teda skupina ľudí na ceste za týmito cieľmi dokáže viac ako jednotlivec.

Krátka história klubu

August 2006 - po dvoch rokoch pravidelných sobotnajších futbalových zápasov predstavujeme myšlienku založenia športového klubu. Jednoznačná podpora tejto myšlienky vedie k formovaniu prípravného výboru, ktorého cieľom je pripraviť stanovy občianskeho združenia a založiť športový klub. 

September 2006 - podanie žiadosti o registráciu občianskeho združenia s názvom Športový klub Labda (ŠK Labda)
 
Október 2006 - prvý futbalový zápas na ihrisku MŠK Kráľová pri Senci proti Košičanom žijúcim v Bratislave a okolí.
 
November 2006 - oficiálna registrácia klubu ako občianskeho združenia
 
Január 2007 - Výkonný výbor ŠK Labda získal sponzorské a členské príspevky na chod klubu v sezóne 2007
 
Február 2007 - po dohode s predstaviteľmi klubu MŠK Kráľová pri Senci sa na rok 2007 stáva domovským štadiónom ŠK Labda štadión v Kráľovej pri Senci
 
V sezóne 2007 mal športový klub Labda 27 členov a odohral 7 zápasov so súpermi z Modry, Veľkého Grobu, internacionálmi z Bratislavy a študentmi Matematicko-fyzikálnej fakulty Univerzity Komenského. Celkové skóre zápasov vyznelo mierne v prospech súperov. V sezóne 2007 ŠK Labda skórovala 27 gólov a inkasovala 31 gólov. Okrem zápasov s dohodnutými súpermi sa od apríla do novembra hrali pravidelné sobotňajšie tréningové zápasy na vedľajšom ihrisku v Kráľovej pri Senci.
 
V sezóne 2008 mal športový klub Labda 30 členov a odohral 11 zápasov s tradičnými súpermi z Modry, Veľkého Grobu, a internacionálmi z Bratislavy. Svoje futbalové schopnosti sme však zmerali aj proti futbalistom z Malinova, Novej Dedinky a maďarskej Rajky. Aj v sezóne 2008 bolo celkové mierne v prospech súperov. V sezóne 2008 ŠK Labda skórovala 23 gólov a inkasovala 41 gólov. Okrem zápasov s dohodnutými súpermi sa od apríla do novembra hrali pravidelné sobotňajšie tréningové zápasy na vedľajšom ihrisku v Kráľovej pri Senci.
 
Október 2008 Junior Labda Cup
Športový klub Labda zorganizoval juniorský futbalový turnaj pre deti do 10 rokov na hlavnom ihrisku v Kráľovej pri Senci. Turnaja sa zúčastnili 4 žiacke družstvá, domáci z Kráľovej pri Senci, žiaci z Veľkého Grobu, SFM Senec a z bratislavských Vajnor. Linka na časopis SENČAN, kde je uverejnený článok z turnaja, najdete  TU

Momentky ŠK LABDA  

Prvá zostava Šk LABDA, október 2006 

 
 

Slávnostné odovzdanie príručky pre trénerov futbalu od doc.PaedDr.Miroslava Nemca, Phd. na tréningovom campe na chate ŠK UMB Banská Bystrica na Donovaloch, september 2006

  

Zranenie člena klubu na tréningovom zápase, júl 2006

               

Členovia ŠK LABDA
zoznam členov
ŠK LABDA
---->
 
 
Štruktúra ŠK LABDA
Výkonný výbor
Revízna komisia
---->